نسخه فارسی النسخة العربية Türkçe Versiyonu English Version
دسته بندی پخش موسیقی

برندهای خودرو برندهای ساعت برندهای طلا و جواهر برندهای پوشاک برندهای مبلمان برندهای دکوراسیون برندهای ساختمانی برندهای ورزشی

برندهای ساختمانی

0

برج شارد لندن

× حذف تبلیغات
[تولید کننده پنجره ترمال بریک و نمای کرتین وال]
Boosted (153) پنجره و نمای پیشینه صنعت توس
برج شارد لندن

مقاله برج شارد لندن با تصاویر با کیفیت


برج شارد لندن، از معروف ترین و بلندترین آسمان خراش های اروپا و جهان است که در قلب لندن ساخته شده و چشم جهانیان را به زیبایی و طراحی منحصر به فرد خود جذب کرده است.

قبل از مطالعه ادامه این مقاله و مشاهده تصاویر زیبای این برج، دعوت می کنیم تیزری بسیار جذاب از نورپردازی برج شارد لندن در شب را مشاهده کنید. ضمنا در انتها مقاله مراحل ساخت این آسمان خراش را در قالب تیزری زیبا همراه با موسیقی جذاب خواهید دید.

تیزری از نورپردازی برج شارد در شب را مشاهده کنید:
لندن پایتخت بریتانیای کبیر یا همان انگلستان است. علاوه بر این بزرگ ترین شهر انگلستان هم به حساب می آید. مضاف بر تمام این ها لندن از دیرباز تا به امروز از شهرهای لوکس اروپا و حتی جهان به حساب می آمده است.

وجود لوکس ترین و با کیفیت ترین هتل ها، رستوران ها، کازینوها و... در شهر لندن حرف های مذکور در بالا را تایید می کند. برج شارد را می توان نماد تجمل گرایی و لوکس بودن لندن و حتی بریتانیا کبیر دانست و به نوعی نمادی است از لندن مدرن امروزی.

اطلاعات اولیه درباره برج شارد


شروع ساخت پروژه برج شارد در مارچ 2009 در شهر لندن رقم خورد و پایان پروژه ساخت این برج، جولای 2012 و پیش از برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی 2012 لندن بوده است. شارد رسما در 1 فوریه 2013 افتتاح شد و درهای این برج برای بازدید علاقه مندان و عموم باز شد.

استقبال جامعه و شخصیت ها در انگلستان، اروپا و حتی جهان از افتتاح این پروژه به نوبه خود بسیار بی سابقه بود. پوشش رسانه ای این بازگشایی هم بسیار جالب بود.

در رابطه با هزینه های ساخت و تکمیل این پروژه اطلاعات زیادی در دسترس نیست. تنها نکته ای که به نقل از منابع موثق به دست آمده نشان دهنده این است که تنها هزینه قرارداد این پروژه تقریبا 435 میلیون پوند بوده است
.
حکومت قطر به طور غیرمستقیم مالک 95 درصد از شارد لندن و گروه املاک بریتانیایی سلار مالک 5 درصد برج است. گروه املاک بریتانیایی سلار توسط ایروین جرالد سلار در لندن پایه گذاری شد و از پروژه برج لندن می توان به عنوان بزرگ ترین موفقیت این شرکت یاد کرد. ایروین جرالد سلار توسعه دهنده املاک بود.

ارتفاع برج شارد از لحاظ معماری دقیقا برابر است با 309.6 متر و از نظر جزییات فنی این پروژه می توان گفت که سطح کف شارد برابر با 398.490 متر مربع می باشد، هم چنین علاوه بر این تعداد کف در برج شارد 95 کف است که از این بین، 72 تای آن قابل سکونت می باشند و این برج دارای 37 آسانسور است.

رنزو پیانو، معمار و طراح ایتالیایی معروف، معمار برج شارد لندن است و می توان گفت این اثر هدیه ای است از پیانو ایتالیایی به شهر لندن پایتخت بریتانیای کبیر.

برج شارد لندن

برج شارد لندن

شهر لندن از بالای برج شارد (شهر لندن از بالای برج شارد)

اطلاعات تکمیلی درباره برج شارد


برج شارد لندن سازه ای لوکس و بی نظیر است و توجهات بسیاری از معماران و هنرمندان را به خود جلب کرده است.

در درون این آسمان خراش لوکس، همان طور که انتظار می رود رستوران هایی لوکس و با کیفیت، واحد های مسکونی و اداری لوکس، پارک، فضاهای ورزشی و بخشی هم برای یوگا در نظر گرفته شده و البته جذاب تر از تمام موارد گفته شده این است که بین طبقات 68 تا 72 رصد کده‌ ای با چشم انداز 360 درجه از لندن قرار گرفته است. وجود این رصد کده در هم چنین موقعیتی به نوبه خود مهر تاییدی بر هنر، تبحر و تخصص تیم معماری این پروژه است.

موردی که این برج را با سایر رقیبانش در دنیا متفاوت می کند قطعا معماری بی نظیر آن است. همان طور که می دانید در نمای این پروژه از شیشه استفاده شده است که این شیشه ها می توانند نور خورشید را منعکس کنند تا به این طریق به زیبایی برج شارد افزوده شود و هم چون گوهری درخشان در قلب لندن بدرخشد.

بنا به گفته بازدید کنندگان برج، شما احساس می کنید که نمایی بی نظیر از لندن را خواهید دید و گویی تمام لندن زیر پای شما است.

نکته جالب دیگر که می توان گفت این است که طبقه آخر برج شارد به یک مینی پارک تبدیل شده و کف آن با چمن مصنوعی پوشیده شده که در واقع می توان گفت این پارک بلندترین پارک لندن است.

در لندن به برخی زوایا که نگاه کنید، یک آسمان خراش خواهید دید که نظرتان را جلب می کند. اما هیچ کدام به اندازه شارد قابل توجه نیستند و می توان این گونه تعبیر کرد که برج شارد گل سرسبد این مجموعه است.

نام گذاری و نکات تکمیلی از برج شارد


دلیل انتخاب کلمه شارد برای نام گذاری این آسمان خراش آن است که این برج به مانند شیشه‌ ای است که از درون زمین خارج می‌شود. این لعاب شیشه‌ ای به کار رفته در طراحی برج، می تواند شدت های متفاوت نور را در فصل های مختلف و یا حتی روزهای مختلف سال تغییر دهد و رنگ‌های زیبایی از خود به نمایش گذارد.

این آسمان خراش یکی از اولین برج هایی بود که توانست استانداردهای ساختاری جدید جهانی را که توسط موسسه ملی استاندارد و فناوری ایالات متحده آمریکا، پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 توصیه شده بود اعمال کند.

در برج شارد از مصالح به گونه ای خلاقانه استفاده شده و توانسته است، به طور موثر سه سازه جدای از هم به وجود آورد. به گونه ای که 40 طبقه اول یک ساختمان فولادی، بعد از آن تا طبقه 72 از یک قالب بتنی برای استحکام و پایداری بیشتر و بهتر استفاده شده و سپس برای کامل شدن سازه تا طبقه 95 یک سازه فولادی  ‏اجرا گردیده است.

ایمنی برج


از آن جا که شارد به عنوان یکی از پویاترین آسمان خراش های جهان شناخته شده است، رعایت نکات ایمنی در ساخت این برج از اهمیت بسیاری برخوردار است. به همین علت حفظ امنیت ساکنان، کارکنان و بازدید کنندگان این برج در مقابل آتش با حساسیت بسیاری در نظر گرفته شده است.

ایمنی سازه در برابر آتش در آسمان خراش های غول پیکر همیشه یک چالش بوده، با این وجود معماران برج شارد سعی کرده اند از تمامی راه حل‌های موجود و یا حتی ایجاد روش های جدید برای حفظ ایمنی در برابر آتش در آن استفاده کنند.

در طراحی و معماری برج شارد جهت مقاومت در برابر آتش از درب ها و شیشه‌های مقاوم در برابرآتش (درب ضد حریق و شیشه ضد حریق) استفاده شده است.
در واقع این امکانات برای جلوگیری از گسترش آتش و دود در تمامی نقاط برج تعبیه شده اند، و به شما این اطمینان را می دهد که دود یک ساختمان سوزان می‌تواند به راحتی تخلیه شود.

تصاویری از برج زیبای شارد لندن مشاهده کنید:


برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن

نمای داخلی برج شارد لندن
در تولید این مطلب تلاش نمودیم اطلاعاتی دقیق و موثق را خدمت شما خوانندگان عزیز ارائه دهیم. امیدوارم که با مطالعه این مقاله توانسته باشید اطلاعات خود را به روز کرده باشید.
برج شارد قطعا از بهترین ها است. اطلاعات و گفته ها درباره این آسمان خراش وسیع و گوناگون است و ما سعی کردیم مهم ترین اطلاعات را درباره این سازه عظیم به صورت خلاصه و مفید به شما ارائه کنیم.

تیزری جذاب از مراحل ساخت شارد مشاهده کنید:
برندهای ساختمانی مقالات ساختمانی این مقاله را پسندیدید؟
برای دوستانتان در پیام رسان های معروف به اشتراک بگذارید. ارسال شما به ما کمک می کند همواره بهترین مطالب جهان را با بالاترین کیفیت ارائه کنیم.
 ← Share on Telegram  Share on Whatsapp Share on Whatsapp
× حذف تبلیغات
[شیرآلات و لوازم بهداشتی لوکس ساختمانی]
لوگوی گروه سترا Boosted (0) گروه سترا
[نماینده انحصاری چسب سنگ مگااستون و رزین مگامن]
لوگوی چسب سنگ مگا استون Boosted (0) چسب سنگ مگا استون
[ارائه دهنده راه حل های خانه هوشمند و BMS]
لوگوی شرکت صنعت نوین امیرکبیر Boosted (0) شرکت صنعت نوین امیرکبیر
[تولید کننده پنجره ترمال بریک و نمای کرتین وال]
لوگوی پنجره و نمای پیشینه صنعت توس Boosted (153) پنجره و نمای پیشینه صنعت توس
[تولید سنگ های دکوراتیو (سنگ آنتیک و مصنوعی)]
لوگوی صدر استون Boosted (0) صدر استون

نظر شما در مورد برج شارد لندن


ایمیل:    
نام و فامیل:  
تلفن همراه:  
نظر شما:  
صد ضربدر سه =     
   


مقالات و تیزرهای مرتبط با: ⇐ برج

تیزر پنت هاوس برج اودئون موناکو

تیزر پنت هاوس برج اودئون موناکو


این آسمان خراش توسط شرکت املاک لوکس مونگاسک با همکاری الکساندر جیرالدی و آلبرتو پینتو، از آرشیتکت های معروف ساخته شده است. پنت هاوس برج اودئون از لوکس ترین پننت هاوس های دنیا بوده و نخستین آسمان خراشی است که در...


برج های دو قلوی ارمیتاژ پلازا در پاریس

برج های دو قلوی ارمیتاژ پلازا در پاریس


ساخت و ساز برج های دو قلوی ارمیتاژ پلازا از اواخر سال 2021 آغاز می شود و تا سال 2025 ساخت این پروژه به اتمام می رسد و هزینه ساخت این برج ها در مجموع 2.8 بیلیون یورو محاسبه شده است....


نگاهی به برج کریک دبی

نگاهی به برج کریک دبی


نگاهی به برج کریک دبی، بلندترین برج جهان. این برج در حال ساخت بوده و حدود 100 متر از بلندترین برج فعلی جهان - برج خلیفه - بلندتر است....


برج های تجارت جهانی نیویورک

برج های تجارت جهانی نیویورک


مرکز تجارت جهانی نیویورک (World Trade Center) که گاهی برج‌های دوقلو نامیده می‌شوند، مجموعهٔ ۷ ساختمان در منطقه منهتن در نیویورک در ایالات متحده آمریکا بود که توسط معمار ژاپنی-آمریکایی مینورو یامازاکی طراحی شده بود. در حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، ساختمان...


حقایق جالب برج ایفل

حقایق جالب برج ایفل


برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌شده‌ترین بناها در جهان است که درپاریس ساخته شده است. و اما حقایق جالبی که کمتر کسی در ارتباط با برج ایفل می داند را...


پنت هاوس 100 میلیون دلاری

پنت هاوس 100 میلیون دلاری


آپارتمان مجلل و با شکوهی در خیابان پنجاه و هفتم توانسته رکورد گران ترین خانه را در تاریخ نیویورک بشکند. این پنت هاوس که طبقات 89 تا 90 برج One57 را در نیویورک اشغال کرده به  قیمت کمی بیش از 100...


تراس هادسون یاردز در منهتن نیویورک

تراس هادسون یاردز در منهتن نیویورک


ساختمان هادسون یاردز 30 (30 Hudson Yards) با حدود 400 متر ارتفاع از بلندترین آسمان خراش های شهر نیویورک و از جدیدترین جاذبه های گردشگری این شهر بوده که به تازگی قسمت هایی از آن افتتاح شده است و به نظر...


منظره فوق العاده از بالای برج خلیفه

منظره فوق العاده از بالای برج خلیفه


دعوت می کنیم منظره فوق العاده از بالای بلندترین ساختمان دنیا -برج خلیفه- را از طبقه 148 مشاهده کنید....


برج مرکز تجارت جهانی بحرین

برج مرکز تجارت جهانی بحرین


مرکز تجارت جهانی بحرین که BWTC (یا Bahrain world trade center) نامیده می شود، برج های دوقلوی زیبایی در ارتفاع 240 متر و 50 طبقه در شهر منامه پایتخت کشور کوچک بحرین در جنوب خلیج فارس می باشد که در سال...


برج ایفل

برج ایفل


برج ایفل، برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است. برج ایفل که امروزه به عنوان نماد فرانسه شناخته می‌شود، پربازدیدترین بنای جهان و یکی از شناخته‌ شده ‌ترین بناها در جهان...


پنجره و نمای پیشینه صنعت توس
0

پنجره و نمای پیشینه صنعت توس

شرکت صنعت نوین امیرکبیر نماینده رسمی برندهای اروپایی هوشمند سازی
4

شرکت صنعت نوین امیرکبیر

صدر استون
0

صدر استون

گروه سترا
2

گروه سترا

چسب سنگ مگا استون نماینده انحصاری چسب سنگ مگا استون
0

چسب سنگ مگا استون

خانه رویایی ایلیا
1

خانه رویایی ایلیا

محبوب کنید: 0   به اشتراک بگذارید: Share on Facebook   Share on Twitter   Share on Google+   Share on Telegram   Share on Whatsapp Share on Whatsapp

تگ ها:   |  برج   |  آسمان خراش   |  برج شارد

تاریخ ثبت ثبت: 1395/08/02
بازدید بازدید: 4056

مطالب مرتبط با ساختمانی

ویلاهای لاکچری امارات متحده عربی
0

ویلاهای لاکچری امارات متحده عربی

بلندترین آسمان خراش های اروپا
0

بلندترین آسمان خراش های اروپا

برج های دو قلوی ارمیتاژ پلازا در پاریس
0

برج های دو قلوی ارمیتاژ پلازا در پاریس

خانه سرسبز مدرن استوایی در کرالا
0

خانه سرسبز مدرن استوایی در کرالا

51 طراحی محوطه کنار استخر شیک
0

51 طراحی محوطه کنار استخر شیک

موزاییک رویایی ایتالیایی سیسیس
0

موزاییک رویایی ایتالیایی سیسیس

برج های گرند پارک رزیدنس زعفرانیه
0

برج های گرند پارک رزیدنس زعفرانیه

برج های مرلین مونرو در کانادا
0

برج های مرلین مونرو در کانادا

انواع سنگ ساختمانی ایرانی
1

انواع سنگ ساختمانی ایرانی

هتل مدرن آکاپولکو در اقیانوس آرام مکزیک
0

هتل مدرن آکاپولکو در اقیانوس آرام مکزیک

برج های دو قلوی کیش
0

برج های دو قلوی کیش

شیرآلات ایتالیایی لوکس زانتی
0

شیرآلات ایتالیایی لوکس زانتی

برج های پانوراما در لاس وگاس
0

برج های پانوراما در لاس وگاس

کاخ الیزه پاریس
0

کاخ الیزه پاریس

برج بین المللی تهران
0

برج بین المللی تهران

برج شگفت انگیز AZ در برنو
0

برج شگفت انگیز AZ در برنو

برج های لوکس ترنبری در لاس وگاس
0

برج های لوکس ترنبری در لاس وگاس

برج رویایی و لوکس روما رزیدنس کامرانیه
0

برج رویایی و لوکس روما رزیدنس کامرانیه

موزه شگفت انگیز ب ام و در مونیخ
0

موزه شگفت انگیز ب ام و در مونیخ

برج مرکزی بانک ملی کویت
0

برج مرکزی بانک ملی کویت

© Copyright 2015-2021 loginbrands.com - All Rights Reserved - Design & Develop by: LOGINBRANDS