نسخه فارسی النسخة العربية Türkçe Versiyonu English Version
دسته بندی پخش موسیقی

برندهای خودرو برندهای ساعت برندهای طلا و جواهر برندهای پوشاک برندهای مبلمان برندهای دکوراسیون برندهای ساختمانی برندهای ورزشی

0

گرانقیمت‌ ترین جت‌ های شخصی در دنیا

× حذف تبلیغات
[تولید کننده پنجره ترمال بریک و نمای کرتین وال]
Boosted (154) پنجره و نمای پیشینه صنعت توس
جت‌ شخصی

مقاله گرانقیمت‌ ترین جت‌ های شخصی در دنیا با تصاویر با کیفیت


تنها چند دهه قبل یافتن انس پرواز با یک هواپیما امتیاز خیره‌کننده‌ای محسوب می‌شد که مردم بواسطه‌ی آن به دوستان و اعضای خانواده‌ی خود فخر فروشی می‌کردند. تنها کسانی که تقریبا هر هفته می‌توانستند با هواپیما پرواز کنند افراد سرشناس، بازیگران و هنرمندان، سیاستمداران رده بالا و افراد بسیار ثروتمند بودند. سفر از طریق هوا روش معمولی برای افراد طبقه‌ی متوسط جامعه نبود. ولی در این فضا پس از گذشت تنها چند سال همه چیز به سرعت تغییر کرد. در پی جنگ دوم جهانی سفر کار و کاسبی خطوط هوایی و سفر با این خطوط رو به افزایش نهاد و امروزه سفر با جت یکی از رایج‌ترین شیوه‌های سفر در سرتاسر دنیاست.

میلیون‌ها مسافر برای سفر از جایی به جای دیگر به آسمان‌ها پرواز می‌کنند. ولی امروزه وقتی به مسافرت هوایی فکر می‌کنیم به چپیدن در یک پرواز ارزان قیمت یا درجه دو می‌اندیشیم که همراه با ما ده‌ها یا صدها مسافر دیگر در همان پرواز حضور دارند. به رغم تکامل صنعت سفر با هواپیما جت‌های خصوصی هنوز هم در انحصار طبقه‌ی ثروتمند و یا مشهور است.
 
برخی جت‌های شخصی بسیار بزگ هستند برخی دیگر نیز کوچک‌اند ولی همه‌ی آن‌ها بسیار مجلل بوده و می‌توانند از آن‌ها به عنوان خانه‌ی خویش استفاده کنند. روی هم رفته هزاران جت مجلل شخصی تا کنون تولید شده‌اند. ما با بررسی فهرست این هواپیماها ده مورد از باشکوه‌ترین و گران قیمت ترین نمونه‌ها را که به افراد خاصی تعلق دارند و ما آن‌ها را می شناسیم استخراج کرده و در زیر آورده‌ایم. البته ممکن است مواردی هم از قلم افتاده باشند که ما از آن‌ها بی‌خبر بوده‌ایم. به عبارت دیگر جت‌های شخصی که در این مقاله به آن‌ها پرداخته‌ایم 10 مورد از برترین جت‌های شخصی در دنیا هستند که صاحبان آن‌ها را در انظار عموم به نمایش گذاشته‌اند و به سادگی دیدن آنها امکان‌پذیر شده است. و همچنین فراموش نکنید که جت‌های شخصی دیگری نیز وجود دارند که بسیار مشابه این‌ها هستند و به حراج گذاشته شده‌اند و شما می‌توانید با شرکت در این حراجی‌ها مبلغ قابل توجهی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید!

10. فالكن داساولت 900
فالكن داساولت 900 (Dassault Falcon 900) نه تنها مجلل است بلكه بسیار سریع و درخشان است. این هواپیما قابلیت پرواز با سرعت بالا را داشته و می‌تواند با سرعتی نزدیك به 970 كیلومتر بر ساعت در دماهای حداقل تا حداكثر پرواز كند. چیز دیگری كه باعث شده این هواپیمای جت جذاب به نظر برسد این است كه این هواپیما بسیار سوخت اندكی استفاده كرده و آلودگی كمتری نسبت به سایر جت‌هایی كه در این فهرست به چشم‌ می‌خورند تولید می‌نماید. بنابراین حتی برای یك فرد ثروتمند هم سفر با این هواپیما بسیار اقتصادی و به صرفه است.
 
فالكن داساولت 900

9. امبرائر لگیسی 650
امبرائر لگیسی 650 (Embraer Legacy 650) كه ساخت برزیل است، هم اكنون متعلق است به جكی چان كه نزدیك به سی میلیون دلار بابت آن پرداخت كرده است. بر روی بدنه‌ی خارجی این هواپیما اژدهاهایی به رنگ‌های زرد و قرمز نقش بسته‌اند كه از ابتدا تا انتها بر روی آن نقاشی شده است. و همچنین لوگی اختصاصی جكی چان روی آن حك شده است.

امبرائر لگیسی 650

8. بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای “هتل پرنده”
از لحاظ ظاهر بیرونی بیزینس جت 2 بوئینگ (Boeing Business Jet 2) همچون یك جت مسافربری معمولی است و ویژگی خاص متفاوت كننده‌ای از این بابت ندارند. ولی به محض این كه پای خود را به داخل هواپیما می‌گذارید نظرتان كاملا عوض می شود. هنگامی كه وارد اتاق استراحت بزرگ آن شده و با مبلمان راحت آن روبرو می‌شوید یا هنگامی كه سوئیت اتاق خواب مجلل و امكانات رفاهی آن را كه فقط تصور آن را در یك پنت هاوس باشكوه می‌توانید بكنید، می‌بینید به تحسین آن خواهید پرداخت. جای شگفتی نیست كه این هواپیما را به نام هتل پرنده می‌نامند.

بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای

7. گلف استریم جی 650
جت گلف استریم جی 650 (Gulfstream G650) یكی از باشكوه‌ترین جت‌هایی است كه برای هنرمندان و ثروتمندان ساخته شده است و آنقدر مشهور شده‌اند كه هم‌اكنون همه‌ی نسخه‌های تولید شده‌ی آن‌ در جهان به فروش رفته‌اند. تا كنون تقریبا 40 فروند جت گلف استریم جی 650 در دنیا تولید شده كه همه‌ی آن‌ها به فروش رسیده‌اند و 40 فروند دیگر نیز در حال تولید است كه تا سال 2017 روانه‌ی بازار خواهند شد. انتظار می‌رود كه تولید كنندگان این هواپیما به ازای هر فروند از این هواپیماها كه به فروش می رسانند 7 میلیون دلار سود به دست بیاورند. بیشتر این هواپیماها پیش خرید شده‌اند و فهرست بلندی از افرادی كه در صف انتظار خرید آن هستند وجود دارد. روی هم رفته این هواپیما قادر است 12 مسافر را حمل و بیش از 11000 كیلومتر بدون توقف پرواز كند.

گلف استریم جی 650

6. ایرباس ای 319
ایرباس ای 319 (Airbus A319) در فهرست محصولات ایرباس دومین محصول گران‌قیمت ایرباس است كه مدل استاندارد آن قیمتی در حدود 81 میلیون دلار دارد. یكی از ویژگی‌های منحصر به فرد ایرباس ای 319 این است كه خریدار آن می تواند طراحی داخلی آن را به شیوه ی دلخواه خود سفارش دهد و همین باعث شده تا هر یك از محصولات ای 319 ایرباس متفاوت بوده و منحصر به فرد باشد. درمقایسه باید گفت دیگر جت‌های مشابه سایر شركت‌ها نیز از این ویژگی برخوردارند.

ایرباس ای 319

5. بمباردیر گلوبال 7000
این هواپیما (Bombardier Global 7000) كه ظرفیت 10 مسافر را دارد می‌تواند بیش از 11000 كیلومتر را بدون وقفه طی كند یكی از پرطرفدارترین جت‌های شخصی در دنیاست . تنها 40 فروند از این هواپیما فقط در سال 2013 به فروش رسیدند و سودی نزدیك به 2 میلیارد دلار را نصیب شركت سازنده كرد. داخل این هواپیما چهار اتاق نشیمن مجزا وجود دارد و میز غذاخوری 6 نفره در ان تعبیه شده است. پنجره‌های بزرگ آن به شما اجازه می‌دهد كه چشم‌انداز زیبای زیر پای خود را ببینید و به آن‌ها خیره شوید. اكنون كه همه ی نسخه‌های تولید شده‌ی این هواپیما فروخته شده بناست كه تعدادی دیگر به سفارش مشتریان تولید و روانه ی بازار گردد.

بمباردیر گلوبال 7000

4. بوئینگ بیزینس جت 3
بیزینس جت 3 (Business Jet 3) بوئینگ از لحاظ وسعت بسیار زیاد فضای درونی در میان سایر جت‌های تولیدی بوئینگ منحصر به فرد است. در این هواپیما یك اتاق غذاخوری، یك اتاق خواب، یك اتاق مخصوص خدمه و یك هال بزرگ است. روی‌هم‌رفته چهل و شش مسافر می‌توانند در این هواپیما سوار شده و مسافرت كنند. این مدل بوئینگ از سال 1999 روانه‌ی بازار شده است.

بوئینگ بیزینس جت 3

3. گلف استریم جی 550
گلف استریم جی 550 (Gulfstream G-550) كه بیش از 60 میلیون دلار قیمت دارد هم‌اكنون متعلق است به یك تاجر بریتانیایی به نام فلیپ گرین و نسخه‌ی دیگر شخصی آن تعلق به میلیاردر هندی لاكشمی میتال دارد. گلف استریم جی 550 بسیار سریع بوده و می‌تواند مسافت بین كره‌ی جنوبی تا فلوریدا را بی‌وقفه در مدتی كمتر از 15 ساعت بپیماید. اگرچه همین سرعت فوق‌العاده‌ی این هواپیماست كه بیش از همه باعث شده توجه همگان به آن جلب شود ولی امروزه از این هواپیما به عنوان یك هواپیمای لوكس نیز استفاده می شود. در این هواپیما چهار اتاق نشیمن با طراحی 12 قسمته وجود دارد كه ظرفیت نشستن 18 نفر را دارند. این هواپیما همچنین از سطح بسیار بالای ایمنی برخوردار بوده و دارای دوربین مادون قرمز بوده كه می‌تواند در مواقعی كه دید محدود است، مسیر حركت هواپیما را در پیش روی آن نشان دهد. روی هم رفته این كه این هواپیما انتخاب بی‌نقصی برای هر كسی است كه می‌خواهد با تجمل و در عین حال ایمنی پرواز نموده و البته توان پرداخت هزینه‌ی سنگین آن را داشته باشد.

گلف استریم جی 550

2. بوئینگ 747
ممكن است نخستین سوال شما این باشد كه یك بوئینگ 747 (Boeing 747) چگونه در این فهرست گنجانده شده و مهمتر این كه چگونه در رتبه‌ی دوم آن جا گرفته است؟ این هواپیما در همه‌جای دنیا به عنوان یك هواپیمای مسافربری شناخته شده است. ولی باید بدانید كه نمونه‌ای از بوئینگ 747 هست كه با سایر نمونه‌های مشابه خود متفاوت است. یكی از سرمایه‌گذاران حوزه ی مسكن به نام جوزف لو بیش از 150 میلیون دلار برای یك نمونه‌ی آن كه تغییراتی مطابق خواسته‌ی وی در آن داده شده بود پرداخت كرد. این 747 بخصوص دارای بدنه‌ای بزرگتر و فضای داخلی بیشتری است. به سفارش آقای لو دیواره‌های داخلی این هواپیما به شیوه‌ی مورد پسند او تزئین و امكانات رفاهی مختلفی در آن تعبیه شده بود. از جمله‌ی این موارد می‌توان به اتاق‌های خواب و نشیمن، دفتر كار، و حتی مركز تفریح و سرگرمی (بله در یك هواپیما) اشاره نمود. شما ممكن است در طول زندگی خود چندباری سوار بوئینگ 747 شده باشید ولی بی شك هیچ یك از آن‌ها قابل مقایسه با این هواپیمای مجلل و با شكوه نبوده اند.

بوئینگ 747

1. ایرباس ای 380
چند سالی است كه ایرباس ای 380 (Airbus A380) در خطوط هوایی مسافربری در حال ارائه‌ی خدمت است ولی یك سرمایه گذار سعودی به نام شاهزاده ولید بن طلال اخیرا مبلغ 300 میلیون دلار بابت خرید یك نسخه‌ی دستكاری شده‌ی آن پرداخته است. این معامله هم‌ اكنون گرانقیمت‌ ترین خرید هواپیماست كه تاكنون در دنیا انجام شده (و در فهرست ركوردها ثبت گردیده) است. این هواپیمای ایرباس 380 نه تنها گران‌ قیمت‌ ترین هواپیمای شخصی بلكه بزرگترین آن‌هاست. این هواپیما داری دو طبقه بوده و فضای داخلی بسیار فراوانی دارد. سوئیت‌های شخصی و مركز تفریحات از جمله‌ی این امكانات است. در نظر داشته باشید كه این هواپیما در حالت معمول خود برای حمل بیش از 500 مسافر طراحی شده است. یكی دیگر از ویژگی‌های شگفت‌انگیز این هواپیما این است كه با وجود آن كه این هواپیما گران‌ قیمت‌ ترین و بزرگترین شی‌ء پرنده در آسمان است، بسیار به صرفه نیز بوده و حداقل انتشار گازهای گلخانه‌ای را در جهان منتشر می‌كند.

ایرباس ای 380


این مقاله را پسندیدید؟
برای دوستانتان در پیام رسان های معروف به اشتراک بگذارید. ارسال شما به ما کمک می کند همواره بهترین مطالب جهان را با بالاترین کیفیت ارائه کنیم.
 ← Share on Telegram  Share on Whatsapp Share on Whatsapp
× حذف تبلیغات
[تولیدکننده نسل جدید کف شورهای خطی و نقطه ای]
لوگوی گالری آرپا Boosted (0) گالری آرپا
[ساخت مجتمع های مسکونی لوکس]
لوگوی شرکت ساختمانی تیبا Boosted (0) شرکت ساختمانی تیبا
[تولید کابینت لوکس، کمد، درب، روشویی و واکینگ کلوزت]
لوگوی آوانگارد گالری Boosted (0) آوانگارد گالری
[نماینده انحصاری چسب سنگ مگااستون و رزین مگامن]
لوگوی چسب سنگ مگا استون Boosted (0) چسب سنگ مگا استون
[طراحی و تولید مبلمان کلاسیک و دکوراسیون داخلی]
لوگوی مبل امیران Boosted (0) مبل امیران

نظر شما در مورد گرانقیمت‌ ترین جت‌ های شخصی در دنیا


ایمیل:    
نام و فامیل:  
تلفن همراه:  
نظر شما:  
صد ضربدر سه =     
   


مقالات و تیزرهای مرتبط با: ⇐ گردشگری

میدان سیبلس قلب گردشگری مادرید

میدان سیبلس قلب گردشگری مادرید


میدان سیبلس با آبنمای مرمری باشکوهش، متعلق به سال ۱۷۸۲ بوده و یکی از میدان‌های بزرگ و مهم مادرید به شمار می‌رود. مادرید، پایتخت پر جنب و جوش و سرزنده کشور اسپانیا است. این شهر پر انرژی به موسیقی، تاریخ و...


مالدیو بهشتی در زمین

مالدیو بهشتی در زمین


مالدیو (Maldives) کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند و در جنوب غربی هند است. پایتخت آن ماله است و جمعیت این کشور حدود ۴۲۷٬۰۰۰ نفر و واحد پول آن روفیه مالدیو است. برای رهایی از زندگی روتین و مشغله‌های روزانه و تجربه‌ی...


وارنا مکانی رویایی و ساحل طلایی

وارنا مکانی رویایی و ساحل طلایی


می توان به راحتی گفت وارنا (شهر زیبای ساحلی بلغارستان) زیبا ترین شهر بلغارستان می باشد. این شهر از میراث تاریخی و فرهنگی غنی برخوردار است. وارنا و حومه آن محل سکونت تمدن های باستانی زیادی و پایتخت تجاری و فرهنگی...


شهر شگفت انگیز واشنگتن دی سی در آمریکا

شهر شگفت انگیز واشنگتن دی سی در آمریکا


واشینگتن دی سی پایتخت ایالات متحده آمریکا که عموماً به آن واشینگتن گفته می‌شود، در سال ۱۷۹۰ در یک ناحیه پایتختی در کنار رود پوتوماک در ساحل شرقی آمریکا را به رسمیت شناخته شد و بنابر قانون اساسی آمریکا، این ناحیه...


زوریخ شهر پر زرق و برق سوییس

زوریخ شهر پر زرق و برق سوییس


زوریخ (Zürich) بزرگ‌ ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور سوییس و مرکز کانتون زوریخ می‌باشد. جمعیت شهر زوریخ ۴۰۲٬۷۶۲ است (آخرین برآورد جمعیت: ۱۱ دی ۱۳۹۵). این شهر در شمال مرکزی سوییس، در دامنهٔ کوه‌های آلپ جای گرفته‌است. زوریخ، مهمترین قطب...


باغ ارم، بهشت رویایی شیراز

باغ ارم، بهشت رویایی شیراز


باغ ارم شیراز در شمال غربی شهر شیراز در خیابان ارم واقع‌ شده‌ است که این باغ به دلیل داشتن تنوع گیاهایی بسیار زیاد، به عنوان باغ گیاه شناسی شیراز شناخته شده و در اختیار دانشگاه شیراز قرار دارد. این باغ...


جاذبه های گردشگری شهر آلبنا بلغارستان

جاذبه های گردشگری شهر آلبنا بلغارستان


فقظ کافی ۶۰km از معروف ترین شهر بلغارستان یعنی وارنا بگذرین تا به شهر زیبای آلبنا را پیدا کنید. بهترین شرایط رفت و آمد از سواحل دریای سیاه است شما می توانید ذهن خود را آرام و به بدن خود استراحت...


واتیکان کوچک ترین کشور جهان

واتیکان کوچک ترین کشور جهان


واتیکان دولت‌شهری مستقل است که در درون شهر رم در کشور ایتالیا جای دارد. واتیکان محل اقامت پاپ، رهبر کاتولیک‌های جهان و مرکز کلیسای کاتولیک است. واتیکان با مساحتی در حدود ۰٫۴۴ کیلومتر مربع، کوچک ترین کشور دنیا و با جمعیتی...


سفر به بوینس آیرس

سفر به بوینس آیرس


آرژانتین کشوری زیبا و تاریخی در آمریکای جنوبی است و هشتمین کشور بزرگ دنیا می باشد. بوینس آیرس (Buenos Aires) پایتخت این کشور است و به دلیل جاذبه های زیبایی که دارد سالانه گردشگران زیادی به سمت این شهر سفر می...


استانبول مهم ترین مقصد گردشگری کشور ترکیه

استانبول مهم ترین مقصد گردشگری کشور ترکیه


استانبول )به ترکی استانبولی: İstanbul) كه در گذشته قسطنطنيه نام داشت بزرگترين شهر تركيه و پنجمين شهر بزرگ جهان است. و تنها شهر دنياست كه در دو قاره آسيا و اروپا قرار دارد. تنگه بُسفُر كه باريكترين تنگه جهان است در...


مبل امیران
0

مبل امیران

گالری مبل فیدار
0

گالری مبل فیدار

آوانگارد گالری
0

آوانگارد گالری

چسب سنگ مگا استون نماینده انحصاری چسب سنگ مگا استون
0

چسب سنگ مگا استون

مبلمان نیروانا
0

مبلمان نیروانا

محبوب کنید: 0   به اشتراک بگذارید: Share on Facebook   Share on Twitter   Share on Google+   Share on Telegram   Share on Whatsapp Share on Whatsapp

تگ ها:   |  هواپیما   |  هواپیمای شخصی

تاریخ ثبت ثبت: 1395/04/11
بازدید بازدید: 6207
مرجع مرجع: ایران لوکس

مطالب مرتبط با خدمات مسافرتی

شهر مصدر امارات
0

شهر مصدر امارات

چرخ و فلک چشم دبی
0

چرخ و فلک چشم دبی

معروفترین هتل های هیلتون در دنیا
0

معروفترین هتل های هیلتون در دنیا

هتل پارک رویال سنگاپور
0

هتل پارک رویال سنگاپور

طراحی هتل آرمانی برج خلیفه دبی
0

طراحی هتل آرمانی برج خلیفه دبی

نورپردازی شهر پکن در شب
0

نورپردازی شهر پکن در شب

نورپردازی خیره کننده آسمان خراش های توکیو در شب
0

نورپردازی خیره کننده آسمان خراش های توکیو در شب

مرکز خرید لوکس ایستینیه پارک استانبول
0

مرکز خرید لوکس ایستینیه پارک استانبول

هتل بلاژیو در لاس وگاس
0

هتل بلاژیو در لاس وگاس

نورپردازی آسمان خراش های سنگاپور در شب
0

نورپردازی آسمان خراش های سنگاپور در شب

هتل لاکچری سزار در لاس وگاس
0

هتل لاکچری سزار در لاس وگاس

قصر شگفت انگیز هوا محل در جیپور
0

قصر شگفت انگیز هوا محل در جیپور

پارک زیبای مینیاتورک استانبول
0

پارک زیبای مینیاتورک استانبول

برترین جاذبه های گردشگری دوحه
0

برترین جاذبه های گردشگری دوحه

نورپردازی خیره کننده آسمان خراش های شانگهای در شب
0

نورپردازی خیره کننده آسمان خراش های شانگهای در شب

نورپردازی خیره کننده آسمان خراش های نیویورک در شب
0

نورپردازی خیره کننده آسمان خراش های نیویورک در شب

مرکز خرید لوکس ویلاجیو در قطر
0

مرکز خرید لوکس ویلاجیو در قطر

نورپردازی شهر دبی در شب
0

نورپردازی شهر دبی در شب

جزیره بدون ماشین بویوک آدا در استانبول
0

جزیره بدون ماشین بویوک آدا در استانبول

نورپردازی شهر لاس وگاس در شب
0

نورپردازی شهر لاس وگاس در شب

© Copyright 2015-2021 loginbrands.com - All Rights Reserved - Design & Develop by: LOGINBRANDS