نسخه فارسی النسخة العربية Türkçe Versiyonu English Version
دسته بندی پخش موسیقی

برندهای خودرو برندهای ساعت برندهای طلا و جواهر برندهای پوشاک برندهای مبلمان برندهای دکوراسیون برندهای ساختمانی برندهای ورزشی

برندهای خودرو

0

سواری با لامبورگینی چنتاریو LP 770-4

× حذف تبلیغات
[تولیدکننده نسل جدید کف شورهای خطی و نقطه ای]
لوگوی گالری آرپا Boosted (147) گالری آرپا
[طراحی و تولید مبلمان کلاسیک و دکوراسیون داخلی]
لوگوی مبل امیران Boosted (145) مبل امیران
لامبورگینی چنتاریو

مقاله سواری با لامبورگینی چنتاریو LP 770-4 با تصاویر با کیفیت


من هرگز پشت یک کشنده‌ی هواپیما ننشسته‌ام و تیک آف کردن جت‌ها را نشنیده‌ام. البته پشت فرمان یک گاو خشمگین لامبورگینی با قدرت فوق‌العاده نشسته‌ام. کدام‌یک صدای زیادتری دارد، جت یا خودرو؟ من نمی‌توانم بگویم اما در رابطه با این گاو بی‌رحم نیز حماقت به خرج نمی‌دهم. من از مدیر ارشد تحقیق و توسعه‌ی همیشه خندان لامبورگینی پرسیدم که چرا در روی کره‌ی زمین لامبو باید چنین خودرویی بسازد. او به من گفت که خریداران این نبرند احساس می‌کنند که آونتادورهای دیگر به اندازه‌ی کافی پر صدا نیستند.

این خودرو که به افتخار بزرگداشت یک‌صد سالگی مؤسس کمپانی آقای فروچیو لامبورگینی به نام چنتاریو مزین شده سقف تولید حداکثر 40 دستگاهی دارد که 20 تای آن در فرم رودستر و 20 دستگاه دیگر نیز به شکل کوپه ساخته خواهند شد. البته یک خودروی توسعه‌ای وجود دارد که از فیبر کربن بهره‌ی فراوانی برده و با شماره‌ی 0 از 20 در تصویر خودنمایی می‌کند. نسخه‌های کوپه در حدود 2.2 میلیون دلار قیمت دارند و این مقدار در نسخه‌های با سقف نرم به 2.4 میلیون دلار می‌رسد. همه‌ی 40 دستگاه قبلاً فروخته شده‌اند. در حقیقت، لامبورگینی 30 دستگاه از این خودرو را در جشنواره‌ی پبل بیچ سال گذشته به فروش رساند.

چنتاریو مدلی بر پایه‌ی آونتادور سوپرولوچه است و این را از نام‌گذاری LP 770-4 نیز می‌توان فهمید. به لطف پیشرانه‌ی 12 سیلندر 6.5 لیتری تنفس طبیعی شاهد افزایش خروجی پیشرانه از 741 به 759 اسب بخار هستیم. این 18 اسب اضافه از کجا پدید آمده است؟ مهندسان لامبو ردلاین پیشرانه را از 8350 دور به 8600 دور تغییر داده‌اند. البته حداکثر سرعت خودرو همانند مدل SV برابر با 350 کیلومتر در ساعت است. درحالی‌که لامبورگینی ادعا می‌کند این خودرو در مدت‌زمان 2.8 ثانیه به تندی 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد، تیم تست ما با سوپرولوچه در زمان 2.6 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت دست یافت، درست همانند مک لارن P1. انتظار داریم که چنتاریو همان رکورد را داشته و یا اندکی سریع‌تر و یا هم کند باشد! جان؟! خب، من دو بار حالت Thrust را انتخاب کردم و به نظر می‌رسید که گیربکس تعویض‌های خشنی را انجام نمی‌دهد. اما شاید من تحت تأثیر غرش‌های پشت سرم قرار گرفته‌ام.

گیربکس 7 سرعته مستقل (ISR) تغییری نکرده هرچند منطق تعویض‌های آن عوض شده است. چنتاریو از دامپرهای سواری مگنتیک لامبورگینی که در SV بکار رفته بهره می‌گیرد اما این دامپرها حتی سریع‌تر واکنش نشان داده و کار خود را در 1 میلی‌ثانیه کامل می‌کنند. برای اولین بار نیز چرخ‌های عقب فرمان می‌گیرند. نسبت به سوپرولوچه کربن فیبر بیشتر و ایزوله‌ی صدای کمتری وجود دارد و این خودرو با وزن 1517 کیلویی خود،5.5 کیلوگرم سبک‌تر از SV است.

در زیر بدنه بهسازی‌هایی صورت گرفته تا چنتاریو لغزنده‌تر باشد. همچنین از دیفیوزر بزرگتری استفاده شده تا باعث ثبات و پایداری بخش عقبی خودرو شود. اسپلیترهای جلویی نیز به ایجاد نیروی رو به پایین بیشتر کمک می‌کنند. پوشش‌های چرخ فیبر کربنی نیز هوای داغ را از ترمزهای عظیم کربن سرامیکی دور می‌کنند.

موارد بالا توضیح می‌دهند که نمای چنتاریو چرا این‌گونه است. می‌خواهم روراست باشم، این طراحی لامبوی مورد علاقه‌ی من نیست. چنتاریو مطمئناً با ابهت است و نمای فیبر کربنی رنگ نشده‌ی آن نیز خودروی هیجان‌انگیز کاملی را به نمایش می‌گذارد. هرچند به داغی سوپرولوچه نیست. همچنین همانند بوگاتی شیرون، وقتی از نمای کناری به این خودرو نگاه می‌کنیم، چنتاریو شبیه خودروی کوچکی است که از نسخه‌ای بزرگ‌تر در حال فرار است. اگرچه که اسپلیترهای دوتایی جلو کاربردی هستند اما نمایی غریب دارند. من قوس چرخ‌های عقب را دوست دارم اما این علاقه بیشتر به این خاطر که با دیدن آن‌ها آلفارومئو دیسکو ولانته به ذهنم می‌آید. آیا رنگ‌آمیزی دیگر چنتاریو می‌تواند کمک کننده باشد؟ تاکنون لامبو فقط این یکی را ساخته و به علاوه یک نمونه‌ی دیگر نیز در موتورشو ژنو به نمایش درآمده است. همه باید صبر کنیم و نمونه‌های خریداری شده را ببینیم.

تمرکز ابتدایی من روی لاستیک‌های بسیار بزرگ عقبی چنتاریو است. لاستیک‌هایی با سایز 21/25/355 در این خودرو بکار رفته است. لامبورگینی 6 نفر از خبرنگاران را در سه گروه دو تیمی دعوت کرده تا این خودرو را در مرکز تکنیکی ناردوی پورشه با 16 پیچ مختلف تست کنند. مدیر ارشد لامبو آقای Reggiani و تیم او خواهان بازخورد ما هستند. خریداران در اواخر امسال و یا اوایل سال 2017 خودروهای خود را دریافت خواهند پس ما چه چیزی را تغییر بدهیم؟ ما چه چیزی را دوست نداشتیم؟ چه چیزی را باید اضافه می‌کردیم؟ درنهایت، آیا آن‌ها به گفته‌های ما گوش خواهند کرد؟ چه کسی می‌داند!

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

نمای داخلی لامبورگینی چنتاریو LP 770

تعدادی از شما با چشمان مشتاق و حافظه‌ای خوب خاطرنشان خواهید کرد که لاستیک‌های این خودرو از نوع پیرلی P Zero نشان داده شده در خودروی نمایشگاه نیستند. بله در این خودرو از لاستیک‌های پیرلی Corsas استفاده شده در سوپرولوچه بهره برده شده است. لاستیک‌هایی با جزئیات زردرنگ هنوز درحال‌توسعه هستند. لاستیکی مخصوص تنها برای 40 دستگاه خودرو؟ من این مورد را از Reggiani پرسیدم. پاسخ او دوباره لبخندی عمیق بود. من به حد کافی پوکر بازی کرده‌ام تا از چشم‌های او بفهمم که این لاستیک‌های جدید در دیگر خودروهای لامبو که با سیستم فرمان پذیری چهارچرخ در آینده عرضه خواهند شد در دسترس خواهند بود. البته این لاستیک‌ها در خودروهای معمولی نیز کار می‌کنند اما برای ایجاد نهایت کارایی، چرخ‌های عقبی که می‌پیچند نیازمند ترکیب مخصوص و دیواره‌های محکم‌تر هستند.

پس از این همه مقدمه‌چینی، سواری چنتاریو چگونه است؟ پیش از آنکه پیست را درنوردیم،Reggiani و تیم او ما را با کورس اسلالوم مواجه کردند. در سرعت زیر 70 کیلومتر در ساعت، چرخ‌های عقب به اندازه‌ی 3 درجه فرمان می‌گیرند. لامبو ادعا می‌کند که این عمل تأثیر مجازی برابر با کوتاه شدن 50 سانتی‌متری فاصله‌ی بین محورها را دارد. در سرعت‌های بالاتر از 70 کیلومتر در ساعت فرمان پذیری چرخ‌های عقب به اندازه‌ی 1.5 درجه‌ی چرخ‌های جلو است. در این تست سه خودروی چنتاریو،SV با سیستم فرمان پذیری هر چهارچرخ و همچنین آونتادور استوک حضور دارند. در تست اسلالوم سریعاً مشخص شد که دو خودروی اولین فرزتر از آونتادور معمولی هستند. آیا از نظر چابکی، تفاوت زیادی بین سوپرولوچه و چنتاریو وجود دارد؟ بر اساس تست اسلالوم تعیین این مورد سخت است اما به نظر می‌رسد که چنتاریوی پر صداتر کمی سریع‌تر باشد. در پیست چطور؟ بله تفاوت‌های زیادی وجود دارد.

این تفاوت آئرودینامیک است. با بدنه‌ی جدیدی که بیش از 314 کیلوگرم درگ و نیروی رو به پایین تولید می‌کند، چنتاریو بیشتر از سوپرولوچه به سطح پیست می‌چسبد. حالا شما باید یاد بگیرید که به خودرو و به آئرودینامیک اعتماد کنید. فرمان سریع و سیستم تعلیق بازنگری شده به شما اجازه می‌دهد تا با گستاخی هر چه تمام‌تر با این هیولای دو تنی وارد پیچ شوید. سپس، پس از چند لحظه این‌گونه به نظر می‌رسد که چنتاریو به لغزش خود ادامه می‌دهد. هرچند در یک چشم به هم زدن آئرودینامیک وارد می‌شود و خودتان را چسبیده به زمین می‌یابید. آئرودینامیک در ارتباط با سیستم فرمان پذیری چرخ‌های عقب تغییردهنده‌ی بازی هستند. باید خاطرنشان کرد که این سیستم همانند فرمان چرخ‌های جلو بر پایه‌ی ترکیبی از سرعت خودرو، شتاب جانبی، زاویه‌ی فرمان خودرو و سرعت خودرو در هنگام عبور از پیچ، میزان خیسی سطح و رانندگی تنظیم می‌شود.

چنتاریو خیلی تواناتر است. لامبو ادعا می‌کند که این خودرو در پیست ناردو 1.5 ثانیه سریع‌تر از سوپرولوچه با سیستم فرمان پذیری هر چهارچرخ است. البته 18 اسب بخار اضافه تفاوت را توضیح نمی‌دهد. تفاوت در آئرودینامیک است. از Reggiani پرسیدم که چنتاریو در پیست نوربرگ نوردشلایف چقدر می‌تواند سریع‌تر از سوپرولوچه باشد (رکورد این خودرو در پیست 6:59.73 بوده است). دوباره چیزی از این مرد عاید من نشد اما آن لبخند بزرگ هنوز وجود داشت.

برای این همه شگفتی، پرداخت 2.4 میلیون دلار برای خودرویی که این همه پر سروصدا است هیجانی خواهد بود و من یاد گرفتم که مواردی مانند ارزش و بشریت را در زمانی که اولویت‌هایی همانند این وجود دارند فراموش کنم. چنتاریو سریع‌تر و پایدارتر از هر خودرویی احساس می‌شود که من تابه‌حال در پیست رانده‌ام.

آیا چنتاریو واقعاً بیش از 2 میلیون دلار می‌ارزد؟ آن 40 فردی که حتی بدون رانندگی با چنتاریو اقدام به خرید آن کرده‌اند می‌گویند بله. از من می‌پرسید، از کسی که صفر درصد شانس دارد تا این‌گونه خودرویی را بخرد؟ خب، من می‌گویم بله! بدون لحظه‌ای درنگ، چنتاریو بهترین هندلینگ و بیشترین هیجان را به راننده‌ی یک لامبو اعطا می‌کند. دوستانم و من یک بازی داریم. در اساس شما پنج خودرویی را می‌شمارید که اگر پول داشتید می‌خواستید بخرید. آخرین باری که این بازی را انجام دادیم من 5 خودروی کادیلاک CTS-V واگن، آیکون FJ44،مرسدس-AMG G63، مورگان 3 Wheeler و لامبورگینی آونتادور سوپرولوچه LP 750-4 را نام بردم. بار بعد که این بازی را انجام دهیم، چهار خودرو بدون تغییر باقی خواهند ماند و تنها نام لامبورگینی عوض خواهد شد.

در ادامه تصاویر بیشتری از لامبورگینی چنتاریو LP 770-4 را با هم می بینیم:

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

لامبورگینی چنتاریو LP 770

نمای داخلی لامبورگینی چنتاریو LP 770

برای مشاهده برترین و زیباترین تصاویر خودروهای لامبورگینی اینجا کلیک کنید: تصاویر لامبورگینی


مقالات و تیزرهای مرتبط با: لامبورگینی برندهای خودرو مقالات خودرو
مطلب بالا را برای دوستانتان ارسال کنید:  Share on Telegram  Share on WhatsappShare on Whatsapp
× حذف تبلیغات
[تولید مبلمان نئوکلاسیک لوکس]
لوگوی خانه مونسا Boosted (0) خانه مونسا
[تولیدکننده نسل جدید کف شورهای خطی و نقطه ای]
لوگوی گالری آرپا Boosted (147) گالری آرپا
[تولید کابینت و مصنوعات چوبی لوکس]
لوگوی کابینت اشنیز Boosted (0) کابینت اشنیز
[تولید شیشه و آینه دکوراتیو و لوسترهای دست ساز]
لوگوی شیشه دست ساز یونیک گلس Boosted (0) شیشه دست ساز یونیک گلس
[مبلمان کلاسیک آمریکایی و دکوراسیون داخلی]
لوگوی گالری مبلمان آمریکایی گارنت Boosted (0) گالری مبلمان آمریکایی گارنت

نظر شما در مورد سواری با لامبورگینی چنتاریو LP 770-4


ایمیل:    
نام و فامیل:  
تلفن همراه:  
نظر شما:  
صد ضربدر سه =     
   


مقالات و تیزرهای لامبورگینی


لامبورگینی هوراکان، شکار تازه مراکز تیونینگ

لامبورگینی هوراکان، شکار تازه مراکز تیونینگ

مهندس بهمن ساروق فراهانی طی 10 سالی که «گالاردو» روی خط تولید لامبورگینی قرار داشت، با مجموع فروش بیش از 14 هزار دستگاه، عنوان پرفروش ترین مدل در تاریخ 50 ساله این خودروساز ایتالیایی را از آن خود کرد. از همین...


لامبورگینی اونتادور SV 2016

لامبورگینی اونتادور SV 2016

کف ‌پوش، عایق‌بندی صوتی، درگاه‌های USB، قابلیت ارتباط بلوتوثی با گوشی، سیستم کروز کنترل یا هر گونه سیستم‌ هشداردهنده دیگر، از جمله مواردی هستند که خبری از آنها در لامبورگینی اونتادور سوپرولوچه نیست. همچنین گهگاهی که پر‌ه‌های خنک‌کننده در آن به...


لامبورگینی اوروس 2019

لامبورگینی اوروس 2019

لامبورگینی اوروس (Urus) دومین شاسی‌بلند گاو ایتالیایی خشمگین، کم و بیش به نمایندگی‌های فروش لامبورگینی در سراسر جهان وارد شده است. علاقمندان دنیای خودرو، به‌خصوص رسانه‌های خودرویی معتبر جهان، مدتی است که با نگاه اولیه به اوروس، نظرات متفاوتی نسبت به...


رونمایی از لامبورگینی هیبریدی سیان

رونمایی از لامبورگینی هیبریدی سیان

برای اولین‌ بار در تاریخ، لامبورگینی یک سوپراسپرت با ترکیب پیشرانه‌های برقی و بنزینی خود را به نام "سیان" (Sian) معرفی کرد و این خودرو پرشتاب‌ ترین و قدرتمندترین محصول لامبورگینی خواهد بود. پیشرانه‌ مورد استفاده در لامبورگینی سیان، مشابه نمونه‌ی...


گوشی موبایل تونینو لامبورگینی آنتارس 4.250 دلار

گوشی موبایل تونینو لامبورگینی آنتارس 4.250 دلار

شاید نشان تونینو لامبورگینی و محصولات آن در عرصه ی گوشی های هوشمند در نگاه اول دست کم گرفته شود، ولی با کمی دقت متوجه می شویم که درخشش و شکوه آن چشم ما را به خود خیره کرده و محصولات...


قایق لامبورگینی آوانتادور

قایق لامبورگینی آوانتادور

اگر کسی پول خرید یک دستگاه از نسخه ویژه خودروی لامبورگینی آوانتادور 4-720LP را داشته باشد، چرا نخواهد که قایق آوانتادور را هم کنار ماشین اسپرت تهیه کند؟ بعد از نیم قرن تولید آوانتادور، لامبورگینی در سالگرد معرفی این گاو خشمگین...


لامبورگینی هوراکان اوو اسپایدر 2021

لامبورگینی هوراکان اوو اسپایدر 2021

لامبورگینی به معنای واقعی یکی از برندهای بزرگ و لوکس خودروسازی و مخصوصا خودروهای اسپرت است که هر سال مدل‎های جدید و زیبایی برای معرفی دارد. یکی از خودروهای کوچک اما پرتوان این شرکت هوراکان بوده که در چند سال اخیر...


گرانترین خودروهای دنیا

گرانترین خودروهای دنیا

شبکه اینترنتی برندها - یکی از جذابیت های اکثر افراد ثروتمند، دانستن این موضوع است که خودروهای گران قیمت دنیا کدام هستند و چه ویژگی هایی دارند. به همین دلیل مجله معتبر فوربس (Forbes Magazine) لیست جدیدی از پنج عدد از...


اوروس، شاسی‌ بلند لامبورگینی

اوروس، شاسی‌ بلند لامبورگینی

دولت ایتالیا که چند هفته پیش ساخت یک خودروی شاسی‌بلند بر اساس خودروی کانسپت اوروس را به لامبورگینی پیشنهاد داده بود بعد از توافق متیو رنزی نخست‌وزیر ایتالیا و لامبورگینی بر سر معافیت‌های مالیاتی حالا این خودروساز ایتالیایی، مونتاژ اوروس در...


رونمایی از لامبورگینی هوراکان ایوو ۲۰۱۹

رونمایی از لامبورگینی هوراکان ایوو ۲۰۱۹

لامبورگینی هوراکان ایوو (Huracan Evo)، نسخه‌ی جدید و فیس‌لیفت نمونه‌ی استاندارد هوراکان LP 580 است که شانه‌به‌شانه‌ی پرفورمانته‌ی (Performante) تحسین‌شده حرکت می‌کند. هوراکان ایوو با وزن ۱۴۴۲ کیلوگرم از همان پیشرانه‌ی پرفورمانته، ۱۰ سیلندر V شکل ۵.۲ لیتر تنفس طبیعی با...


مبلمان کلاسیک زیتون
1

مبلمان کلاسیک زیتون

سنگ تریمو
2

سنگ تریمو

هتل پارسیان آزادی
0

هتل پارسیان آزادی

گروه اکسیژن
0

گروه اکسیژن

خرید برج های مسکونی آجار بلو
0

خرید برج های مسکونی آجار بلو

محبوب کنید: 0   به اشتراک بگذارید: Share on Facebook   Share on Twitter   Share on Google+   Share on Telegram   Share on Whatsapp Share on Whatsapp

تگ ها:   |  لامبورگینی   |  خودروی اسپرت

تاریخ ثبت ثبت: 1395/05/23
بازدید بازدید: 3331
مرجع مرجع: پدال

مطالب مرتبط با خودرو

هامر الکتریکی GMC مدل 2022 گرانترین وانت دنیا
0

هامر الکتریکی GMC مدل 2022 گرانترین وانت دنیا

معرفی خودروی سوپر اسپرت هنسی ونوم F5
0

معرفی خودروی سوپر اسپرت هنسی ونوم F5

معرفی خودروی سوپر اسپرت مک لارن سنا
0

معرفی خودروی سوپر اسپرت مک لارن سنا

خودروی لاکچری مرسدس مایباخ S مدل 2021
0

خودروی لاکچری مرسدس مایباخ S مدل 2021

معرفی ب ام و iX مدل 2022
0

معرفی ب ام و iX مدل 2022

معرفی ابرخودروی بوگاتی بولاید
0

معرفی ابرخودروی بوگاتی بولاید

تواتارا SSC مدل 2020، سریع ترین خودروی جهان
0

تواتارا SSC مدل 2020، سریع ترین خودروی جهان

معرفی هیوندای توسان 2021
0

معرفی هیوندای توسان 2021

سوپر اسپرت مازراتی MC20 مدل 2021
0

سوپر اسپرت مازراتی MC20 مدل 2021

رولز رویس گوست 2021 رونمایی شد
0

رولز رویس گوست 2021 رونمایی شد

معرفی مرسدس بنز کلاس S مدل 2021
0

معرفی مرسدس بنز کلاس S مدل 2021

معرفی نسل های مرسدس بنز CLS
0

معرفی نسل های مرسدس بنز CLS

خودروی لوکس و هیبریدی دی اس 9 مدل 2020
0

خودروی لوکس و هیبریدی دی اس 9 مدل 2020

معرفی کادیلاک اسکالید 2021
0

معرفی کادیلاک اسکالید 2021

خودروی اینفینیتی هیبریدی Q مدل 2021
0

خودروی اینفینیتی هیبریدی Q مدل 2021

پورشه کاین GTS مدل 2021
0

پورشه کاین GTS مدل 2021

معرفی ب ام و سری 4 کوپه مدل 2021
0

معرفی ب ام و سری 4 کوپه مدل 2021

معرفی ب ام و سری 5 مدل 2021
0

معرفی ب ام و سری 5 مدل 2021

معرفی لامبورگینی هوراکان اوو اسپایدر 2021
0

معرفی لامبورگینی هوراکان اوو اسپایدر 2021

معرفی نسل های مرسدس بنز S کلاس
0

معرفی نسل های مرسدس بنز S کلاس

© Copyright 2015-2021 loginbrands.com - All Rights Reserved - Design & Develop by: LOGINBRANDS