دسته بندی پخش موسیقی

برندهای خودرو برندهای ساعت برندهای طلا و جواهر برندهای پوشاک برندهای مبلمان برندهای دکوراسیون برندهای ساختمانی برندهای ورزشی

برندهای ورزشی

0

ورزشگاه سن سیرو شهر میلان


ورزشگاه سن سیرو

San Siro stadium in Milan


ورزشگاه سن سیرو (یا جوزپه مه آتزا) شهر میلان، بزرگترین ورزشگاه کشور ایتالیا و ورزشگاه تیم‌ها و باشگاه های ورزشی آث میلان و اینتر میلان است که یکی از بزرگترین ورزشگاه های اروپاست. در سال ۱۹۲۵ شهرداری میلان شروع ساخت این ورزشگاه را آغاز کرد و کار ساخت آن یک سال به طول انجامید. گنجایش ابتدایی این ورزشگاه ۷۰ هزار نفر بود. تیم‌های آث میلان و اینتر میلان از همان ابتدا اجاره‌نشین این ورزشگاه بودند و بازیهای خود را در آنجا برگزار می‌کردند. در سال ۱۹۸۹ این ورزشگاه برای نوسازی مدت کوتاهی تعطیل شد و پس از بازگشایی ظرفیت آن به حدود ۸۳ هزار نفر رسید. بیشتر بازیهای تیم ملی ایتالیا در همین ورزشگاه برگزار می‌شود. یوفا به تمامی ورزشگاه‌های اروپا بر اساس کیفیت آنها امتیاز می‌دهد. ورزشگاه سن سیرو نمره ۵ از ۵ را دریافت کرده بود که پس از بازنگری در سیستم امتیاز دهی یوفا، لغو گردید.

تاریخچه ورزشگاه سن سیرو
ورزشگاه سن سیـرو هدیه ای از طرف پیـرو پیـرلی، رئیس میـلان از سال 1909 تا سال 1929، به باشگاه ورزشی خودش یعنی میـلان بود. سن سیـرو تنها در مدت 13 ماه و 15 روز با کار مداوم و تلاش 120 کارگر ساختمانی بنا شـد. هزینـه ساخت این ورزشگاه در آن زمان حـدود 5 میـلیون لیـره بود که با معادل سازی به زمان حال، مبلغی حـدود 3 و نیـم میلیـون دلار تخمین زده میشـود. طرح سن سیـرو توسط اولیسـه استاکینی بر روی نقشـه پیاده شد، و آلبـرتو کوگینی، مهندس مشهـور ایتالیایی که در معماری طرح های بزرگی در ایتالیا از جملـه "ایستگاه مرکـزی میـلان" نظارت داشت، مسئولیت معماری سن سیـرو را برعهده گرفت.

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

افتتـاح ورزشگاه سن سیـرو
سن سیـرو برمبنای معماری ورزشگاه های انگلیسی طراحی شـده بود، فقط برای روح فوتبالی، و متشکل از 4 جایگاه که در مجموع 35000 تماشاچی را در خود جای میـداد. سن سیـرو در 19 سپتمـبر 1926 و در حالی که ورزشگاه مملو از تماشاچی شاهـد شکست میلان در برابر اینتـر بودند، افتتـاح شد. اولین بازی لیگ در این ورزشگاه نیـز با شکست میلان در برابر سمپـیردارنـزه به انجام رسـید، در حالی که اولین بازی بین المللی در این ورزشگاه، در تاریخ 20 فوریـه 1927 و با تساوی ایتالیا برابر چک اسلـواکی به پایان رسیـد. تا پایان سال 1949 سن سیـرو جزو اموال خصـوصی باشگاه میـلان محسوب می شـد. در آن زمان ها اینتـر بازی های خانگی خود را در آرنا که در مرکـز شهر میـلان قرار داشت، برگزار می کرد. این تئاتـر فوتبال از آن زمان تاکنـون تحت چندین بازسازی بزرگ قرار گرفته است تا به شکل امـروز خود در آمـده است.

مرحله اول توسعه ورزشگاه
میـلان ورزشگاه سن سیـرو را در سال 1935 به شواری شهر میـلان واگذار کرد. و سه سال بعد از آن واگذاری تصمیـم به افزایش گنجایش این ورزشگاه گرفتـه شد. فوتبال روز به روز در حال افزایش محبوبیت در بین هوادارن بود، و نیاز مبرم به ورزشگاهی با گنجایش بیشتـر حس می شـد. این ماموریت به معمار روکا و مهنـدس کالتزولاری واگذار شـد، و آنها توانستنـد از ظرفیت و پتانسیـل قابل توسعه معماری اولیـه این ورزشگاه بهـره ببرند و شروع به بزرگ سازی آن کنند. در سال 1952 ظرفیت ورزشگاه برای 150000 تماشاچی طراحی شـده بود، اما شورای شهـر این تصمیـم را نپذیرفت و گفتگـو طراحان ورزشگاه با این شورا بی نتیجه ماند. بعد از خرج 5.1 میلـیون لیـره برای مدرن سازی سن سیـرو، افتتاح دوباره ورزشگاه در تاریخ 13 می 1939 و در حالی که ایتالیا در برابر انگلستـان 2-2 متوقف شـد، به انجام رسیـد. مجمـوع دریافتی ها از باجه های سن سیـرو در آن بازی مبلغی حدود 1.2 میلیـون لیـره بود.

مرحلـه دوم توسعه
فاز دوم مرحله توسعه سن سیـرو در سال 1954 شـروع شد، و دوازده ماه بعد در تاریخ 26 اکتبـر 1955، با گنجایشی معادل 85000 تماشاچی این ورزشگاه تاریخی مجـددا افتتاح شـد. اولین نورافکن ها در این سن سیـرو در سال 1957 نصب شد، و به دنبال آن در سال 1967 اسکـوربرد الکترونیکی در آن نصب گردید. نورافکن ها در سال 1979، زمانی که طبقـه های دوم ورزشگاه توسعـه یافتنـد، مدرن سازی شدند. نام سن سیـرو به طور رسمی در تاریخ 3 مارچ 1980 به افتخار جوزپـه مه آتزا، بازیکن افسانـه ای میـلان و اینتـر در دهـه 30 و 40، به نام وی تغییـر یافت. در سال 1986، طبقـه اول سکو ها به طور کامل به صندلی مجهـز شد و و به صورت بخش های جداگانه شماره گذاری و رنگ شـد. جایگاه مرکزی و اصلی به رنگ قـرمز نقاشی شـدند و جایگاه های مجاور و روبـرو به رنگ نارنجی، جایگاه شمالی پشت دروازه به رنگ سبـز و جایگاه جنـوبی پشت دروازه یعنی جایگاه میـلانی های دو آتشه، به رنگ آبی نقاشی شـده است.

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

مرحلـه سوم توسعـه
برای رخداد بزرگ جام جهـانی 1990 ایتالیا، مسـئولان شهـر میلان بعد از این که به علت هزیـنه های سنگین برای ساختن یک ورزشگاه جدید با مخالفت مواجـه شـدند، به فکر بازسازی مجـدد ورزشگاه مه آتزا افتادنـد. ایده اولیـه برای ترمیـم این ورزشگاه به گونه ای آینده گرا و چشـم نواز بود: ساختن طبقـه سوم برای جایگاه ها و ساخت سقف برای ورزشگاه برای محافظت از همه تماشاچیان. این طـرح توسط معمار جیانکارلو راگزاتی، معمار انـریکو هافـر، و مهندس لئـو فینتری در حالی که اهداف آنها ایجاد طبقـه سوم به صورت مستقل و با استفاده از زمین های اطراف ورزشگاه بود، شروع به کار کرد.ساختار ظبقـه سـوم ورزشگاه سن سیـرو بر پایه 11 برج سیلندر مانند بنا نهاده شـده است.

این ستـون ها همچنین دسترسی به جایگاه ها و بخش های سرویس دهی مختلف را ممکن میسازد، ضمن اینکه ساختار آن کاملا مجـزا از ساختار اصلی ورزشگاه است. چهار عدد از این ستـون ها تیـر های مشبک سقف ورزشگاه را نگهـداری و پشتیبانی میکنند. برای راحتی تمام تماشاچیانی که از بازی ها دیـدار میکنند، تمام صندلی ها به طور ارگنومیکی طراحی شـده اند، همچنین برای شناسایی بخش های اصلی ورزشگاه تمام صندلی ها به چهار رنگ مختلف رنگ شده و شماره گذاری نیـز شده اند. تمام 85000 تماشاچی حاضـر در ورزشگاه توسـط سقف انحنا دار سن سیـرو که ساخته شده از پلی کربنات است حفاظت میشـوند. علاوه بر مـوارد ذکـر شده، سیستم سرمایشی و گرمایشی مـدرن به همـراه سیستم روشنایی شناور برای راحتی تماشاچیان نصب شـده اند. در تاریخ 8 جون 1990، سن سیـرو پذیرای مراسـم افتتحاحیـه جام جهانی و به دنبال آن بازی افتتحایـه آرژانتین و کامـرون بود. از آن زمان تا کنـون " اسکالا دل کالچـو" پذیـرای میلیـون ها هوادار در بازی های مختلف بوده است. در تابستان سال 2008، مطابق خواسته های قوانین یوفا تغییـراتی در ساحتار ورزشگاه به وجـود آمد و ظرفیت آن به 80018 نفـر کاهش یافت.

برای تکمیـل ساخت سن سیـرو، 10000 کونتال سیـمان، 3500 متـر مربع ماسـه، و 1500 کونتال آهن استفاده شـده است. همچنین از 80 کیلـوگرم گچ برای علامت گذاری 105 متـر از طول و 68 متـر از عرض زمین استفاده شـده است. فنس های محیطی در ابعاد 204 در 296 متـر هستنـد که 1100 و 1200 تن وزن دارنـد. سقف ها به 256 چراغ های نورافکنی که قدرت روشنایی 1500 وات را دارنـد، مجهـز شده اند. برای ساخت قسمت های اصلی ساختار، دو جرثقیـل بلنـد 64 متـری در محـل ورزشگاه قرار گرفتـه انـد. در داخـل ورزشگاه نیـز، خروجی اضطراری و بالابر بخش سـرویس ها با ظرفیت 1000 کیـلوگرم نصب شـده است. سن سیـرو در کنار زمین مسابقـه اسب دوانی شهـر و در فاصلـه 6 کلیـومتری مرکز شهـر میلان بنا شـده است.

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیـرو نمادی از شهـر میلان است (مانند وضعیتی که اسکالا و دومو در شهـر میلان دارنـد). و نه تنها برای فوتبـال، بلکـه برای رخـداد های مهـم دیگـر نیـز همـواره مورد استفاده بوده است. برای مثـال، مسابقـه بوکس بین دولیـلو لویی و کالـو ارتیس در تاریخ 1 سپتمبـر 1960، مسابقه ای برای عنوان جهانی والتر جونیـور، در این ورزشگاه برگزار شـد. 50043 نفـر از نزدیک شاهد این رخـداد بزرگ بودنـد و از این تعداد 8000 نفـر در اطراف رینگ بوکس قرار گرفته بودنـد. این رقابت با پیـروزی طرف ایتالیایی به اتمـام رسیـد و به همـراه خود 130 میلـیون درآمـدزایی کرد. سن سیـرو حتی پذیرای بسیاری از کنسرت ها نیـز بوده است. باب مارلی در 27 جون 1980 نمایش خود را در جایگاه شمالی به اجـرا گذاشت. در آن مـراسم 90000 هزار نفـر از شوی دیدنی این موزیسین جامائیکایی استقبال کردنـد. برای بروس اسپرینگسین در سال 1985 نیـز چنین استقبالی به عمل آمـد. جایگاه قرمـز حتی پذیـرای یک دیسکـو از نوع محـوطه باز نیـر بود. اکنـون در ضلع جنـوبی، موزه ای بنا شده است که در آن افتخارات میـلان و اینتـر از طریق تمام افـرادی که در این افتخارات نقش داشتنـد، به یادگار مانـده است. ورزشگاه در زمانی که در آن بازی ای برگزار نمیشـود، میتواند پذیـرای 50 هـزار ملاقات کننده باشـد. از اول جولای سال 2000، سن سیـرو به طور مشـترک توسط دو تیـم شهر میـلان یعنی ای سی میلان و اینتـر میلان اداره می شـود.

در سال ۱۹۷۲ جوزپه مه آتزا (برترین گلزن تاریخ باشگاه اینتر میلان) درگذشت. از آن پس شهرداری میلان نام این ورزشگاه را به جوزپه مئاتزا تغییر داد ، در ضمن ورزشگاه سن سیرو به زبان ایتالیایی  Stadio Giuseppe Meazza‏ نوشته می شود.

تصاویر بیشتری از ورزشگاه سن سیرو میلان با هم می بینیم:

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

جهت مشاهده برترین مطالب باشگاه های ورزشی "حتما" کلیک کنید: باشگاه ورزشی


مشاهده اسلایدی تصاویر
نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو ورزشگاه سن سیرو
 
Share on Telegram
تشریفات مجالس عرشیا

جهت مشاهده موضوعات زیر کلیک کنید: پارچه مبلی |  کابینت کلاسیک |  کفپوش لمینت |  کلینیک زیبایی
جهت مشاهده موضوعات زیر کلیک کنید: پارچه مبلی |  کابینت کلاسیک |  کفپوش لمینت |  کلینیک زیبایی

گروه اکسیژن
0

گروه اکسیژن

مجموعه ورزشی بانوان BLOCK 68
10

مجموعه ورزشی بانوان BLOCK 68

کفش کلارکس
44

کفش کلارکس

کفش اکو
36

کفش اکو

باشگاه سوارکاری بام
1

باشگاه سوارکاری بام

مجموعه ورزشی انقلاب
4

مجموعه ورزشی انقلاب

باشگاه تیراندازی CN
0

باشگاه تیراندازی CN

دوچرخه فوجی
3

دوچرخه فوجی

تصاویر بیشتر
نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

نمای داخلی ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

ورزشگاه سن سیرو

محبوب کنید: 0   به اشتراک بگذارید: Share on Facebook   Share on Twitter   Share on Google+   Share on Telegram

تاریخ ثبت ثبت: 1395/06/09
بازدید بازدید: 1592
مرجع مرجع: ورزش 11

مطالب مرتبط با ورزشی

شرکت لوتو تولید کننده کفش و لوازم ورزشی
0

شرکت لوتو تولید کننده کفش و لوازم ورزشی

رفتن زلاتان ایبراموویچ به منچستر یونایتد
0

رفتن زلاتان ایبراموویچ به منچستر یونایتد

جت شخصی کریستیانو رونالدو
0

جت شخصی کریستیانو رونالدو

ریباک شرکت کفش و تجهیزات ورزشی
0

ریباک شرکت کفش و تجهیزات ورزشی

کسب سه جام جهانی توسط پله
0

کسب سه جام جهانی توسط پله

اطلاعات و تاریخچه استادیوم آزادی
0

اطلاعات و تاریخچه استادیوم آزادی

پوشاک و کفش ورزشی اسیکس
1

پوشاک و کفش ورزشی اسیکس

ورزشگاه المپیک لندن
0

ورزشگاه المپیک لندن

ورزشگاه ومبلی لندن
0

ورزشگاه ومبلی لندن

استاد دو فرانس ورزشگاهی در حومه پاریس
0

استاد دو فرانس ورزشگاهی در حومه پاریس

آلیانز آرنا استادیومی زیبا و منحصر به فرد
0

آلیانز آرنا استادیومی زیبا و منحصر به فرد

کریستیانو رونالدو و برند CR7
0

کریستیانو رونالدو و برند CR7

نیمار دا سیلوا سانتوس جونیور
0

نیمار دا سیلوا سانتوس جونیور

لانه پرنده، استادیوم ملی پکن
0

لانه پرنده، استادیوم ملی پکن

استادیوم دل آلپی
0

استادیوم دل آلپی

سالامون تولید کننده محصولات و کفش ورزشی
0

سالامون تولید کننده محصولات و کفش ورزشی

ورزشگاه مرسدس بنز آرنا
0

ورزشگاه مرسدس بنز آرنا

کفش ورزشی پوما
0

کفش ورزشی پوما

ورزشگاه امارات نام ورزشگاه جدید آرسنال
0

ورزشگاه امارات نام ورزشگاه جدید آرسنال

پوشاک ورزشی نایک
0

پوشاک ورزشی نایک

© Copyright 2015-2016 loginbrands.com - All Rights Reserved by: BeRonza