دسته بندی پخش موسیقی

برندهای خودرو برندهای ساعت برندهای طلا و جواهر برندهای پوشاک برندهای مبلمان برندهای دکوراسیون برندهای ساختمانی برندهای ورزشی

0

گرانقیمت‌ ترین جت‌ های شخصی در دنیا


جت‌ شخصی

The most expensive private jet in the world


تنها چند دهه قبل یافتن انس پرواز با یک هواپیما امتیاز خیره‌کننده‌ای محسوب می‌شد که مردم بواسطه‌ی آن به دوستان و اعضای خانواده‌ی خود فخر فروشی می‌کردند. تنها کسانی که تقریبا هر هفته می‌توانستند با هواپیما پرواز کنند افراد سرشناس، بازیگران و هنرمندان، سیاستمداران رده بالا و افراد بسیار ثروتمند بودند. سفر از طریق هوا روش معمولی برای افراد طبقه‌ی متوسط جامعه نبود. ولی در این فضا پس از گذشت تنها چند سال همه چیز به سرعت تغییر کرد. در پی جنگ دوم جهانی سفر کار و کاسبی خطوط هوایی و سفر با این خطوط رو به افزایش نهاد و امروزه سفر با جت یکی از رایج‌ترین شیوه‌های سفر در سرتاسر دنیاست.

میلیون‌ها مسافر برای سفر از جایی به جای دیگر به آسمان‌ها پرواز می‌کنند. ولی امروزه وقتی به مسافرت هوایی فکر می‌کنیم به چپیدن در یک پرواز ارزان قیمت یا درجه دو می‌اندیشیم که همراه با ما ده‌ها یا صدها مسافر دیگر در همان پرواز حضور دارند. به رغم تکامل صنعت سفر با هواپیما جت‌های خصوصی هنوز هم در انحصار طبقه‌ی ثروتمند و یا مشهور است.
 
برخی جت‌های شخصی بسیار بزگ هستند برخی دیگر نیز کوچک‌اند ولی همه‌ی آن‌ها بسیار مجلل بوده و می‌توانند از آن‌ها به عنوان خانه‌ی خویش استفاده کنند. روی هم رفته هزاران جت مجلل شخصی تا کنون تولید شده‌اند. ما با بررسی فهرست این هواپیماها ده مورد از باشکوه‌ترین و گران قیمت ترین نمونه‌ها را که به افراد خاصی تعلق دارند و ما آن‌ها را می شناسیم استخراج کرده و در زیر آورده‌ایم. البته ممکن است مواردی هم از قلم افتاده باشند که ما از آن‌ها بی‌خبر بوده‌ایم. به عبارت دیگر جت‌های شخصی که در این مقاله به آن‌ها پرداخته‌ایم 10 مورد از برترین جت‌های شخصی در دنیا هستند که صاحبان آن‌ها را در انظار عموم به نمایش گذاشته‌اند و به سادگی دیدن آنها امکان‌پذیر شده است. و همچنین فراموش نکنید که جت‌های شخصی دیگری نیز وجود دارند که بسیار مشابه این‌ها هستند و به حراج گذاشته شده‌اند و شما می‌توانید با شرکت در این حراجی‌ها مبلغ قابل توجهی در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید!

10. فالكن داساولت 900
فالكن داساولت 900 (Dassault Falcon 900) نه تنها مجلل است بلكه بسیار سریع و درخشان است. این هواپیما قابلیت پرواز با سرعت بالا را داشته و می‌تواند با سرعتی نزدیك به 970 كیلومتر بر ساعت در دماهای حداقل تا حداكثر پرواز كند. چیز دیگری كه باعث شده این هواپیمای جت جذاب به نظر برسد این است كه این هواپیما بسیار سوخت اندكی استفاده كرده و آلودگی كمتری نسبت به سایر جت‌هایی كه در این فهرست به چشم‌ می‌خورند تولید می‌نماید. بنابراین حتی برای یك فرد ثروتمند هم سفر با این هواپیما بسیار اقتصادی و به صرفه است.
 
فالكن داساولت 900

9. امبرائر لگیسی 650
امبرائر لگیسی 650 (Embraer Legacy 650) كه ساخت برزیل است، هم اكنون متعلق است به جكی چان كه نزدیك به سی میلیون دلار بابت آن پرداخت كرده است. بر روی بدنه‌ی خارجی این هواپیما اژدهاهایی به رنگ‌های زرد و قرمز نقش بسته‌اند كه از ابتدا تا انتها بر روی آن نقاشی شده است. و همچنین لوگی اختصاصی جكی چان روی آن حك شده است.

امبرائر لگیسی 650

8. بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای “هتل پرنده”
از لحاظ ظاهر بیرونی بیزینس جت 2 بوئینگ (Boeing Business Jet 2) همچون یك جت مسافربری معمولی است و ویژگی خاص متفاوت كننده‌ای از این بابت ندارند. ولی به محض این كه پای خود را به داخل هواپیما می‌گذارید نظرتان كاملا عوض می شود. هنگامی كه وارد اتاق استراحت بزرگ آن شده و با مبلمان راحت آن روبرو می‌شوید یا هنگامی كه سوئیت اتاق خواب مجلل و امكانات رفاهی آن را كه فقط تصور آن را در یك پنت هاوس باشكوه می‌توانید بكنید، می‌بینید به تحسین آن خواهید پرداخت. جای شگفتی نیست كه این هواپیما را به نام هتل پرنده می‌نامند.

بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای

7. گلف استریم جی 650
جت گلف استریم جی 650 (Gulfstream G650) یكی از باشكوه‌ترین جت‌هایی است كه برای هنرمندان و ثروتمندان ساخته شده است و آنقدر مشهور شده‌اند كه هم‌اكنون همه‌ی نسخه‌های تولید شده‌ی آن‌ در جهان به فروش رفته‌اند. تا كنون تقریبا 40 فروند جت گلف استریم جی 650 در دنیا تولید شده كه همه‌ی آن‌ها به فروش رسیده‌اند و 40 فروند دیگر نیز در حال تولید است كه تا سال 2017 روانه‌ی بازار خواهند شد. انتظار می‌رود كه تولید كنندگان این هواپیما به ازای هر فروند از این هواپیماها كه به فروش می رسانند 7 میلیون دلار سود به دست بیاورند. بیشتر این هواپیماها پیش خرید شده‌اند و فهرست بلندی از افرادی كه در صف انتظار خرید آن هستند وجود دارد. روی هم رفته این هواپیما قادر است 12 مسافر را حمل و بیش از 11000 كیلومتر بدون توقف پرواز كند.

گلف استریم جی 650

6. ایرباس ای 319
ایرباس ای 319 (Airbus A319) در فهرست محصولات ایرباس دومین محصول گران‌قیمت ایرباس است كه مدل استاندارد آن قیمتی در حدود 81 میلیون دلار دارد. یكی از ویژگی‌های منحصر به فرد ایرباس ای 319 این است كه خریدار آن می تواند طراحی داخلی آن را به شیوه ی دلخواه خود سفارش دهد و همین باعث شده تا هر یك از محصولات ای 319 ایرباس متفاوت بوده و منحصر به فرد باشد. درمقایسه باید گفت دیگر جت‌های مشابه سایر شركت‌ها نیز از این ویژگی برخوردارند.

ایرباس ای 319

5. بمباردیر گلوبال 7000
این هواپیما (Bombardier Global 7000) كه ظرفیت 10 مسافر را دارد می‌تواند بیش از 11000 كیلومتر را بدون وقفه طی كند یكی از پرطرفدارترین جت‌های شخصی در دنیاست . تنها 40 فروند از این هواپیما فقط در سال 2013 به فروش رسیدند و سودی نزدیك به 2 میلیارد دلار را نصیب شركت سازنده كرد. داخل این هواپیما چهار اتاق نشیمن مجزا وجود دارد و میز غذاخوری 6 نفره در ان تعبیه شده است. پنجره‌های بزرگ آن به شما اجازه می‌دهد كه چشم‌انداز زیبای زیر پای خود را ببینید و به آن‌ها خیره شوید. اكنون كه همه ی نسخه‌های تولید شده‌ی این هواپیما فروخته شده بناست كه تعدادی دیگر به سفارش مشتریان تولید و روانه ی بازار گردد.

بمباردیر گلوبال 7000

4. بوئینگ بیزینس جت 3
بیزینس جت 3 (Business Jet 3) بوئینگ از لحاظ وسعت بسیار زیاد فضای درونی در میان سایر جت‌های تولیدی بوئینگ منحصر به فرد است. در این هواپیما یك اتاق غذاخوری، یك اتاق خواب، یك اتاق مخصوص خدمه و یك هال بزرگ است. روی‌هم‌رفته چهل و شش مسافر می‌توانند در این هواپیما سوار شده و مسافرت كنند. این مدل بوئینگ از سال 1999 روانه‌ی بازار شده است.

بوئینگ بیزینس جت 3

3. گلف استریم جی 550
گلف استریم جی 550 (Gulfstream G-550) كه بیش از 60 میلیون دلار قیمت دارد هم‌اكنون متعلق است به یك تاجر بریتانیایی به نام فلیپ گرین و نسخه‌ی دیگر شخصی آن تعلق به میلیاردر هندی لاكشمی میتال دارد. گلف استریم جی 550 بسیار سریع بوده و می‌تواند مسافت بین كره‌ی جنوبی تا فلوریدا را بی‌وقفه در مدتی كمتر از 15 ساعت بپیماید. اگرچه همین سرعت فوق‌العاده‌ی این هواپیماست كه بیش از همه باعث شده توجه همگان به آن جلب شود ولی امروزه از این هواپیما به عنوان یك هواپیمای لوكس نیز استفاده می شود. در این هواپیما چهار اتاق نشیمن با طراحی 12 قسمته وجود دارد كه ظرفیت نشستن 18 نفر را دارند. این هواپیما همچنین از سطح بسیار بالای ایمنی برخوردار بوده و دارای دوربین مادون قرمز بوده كه می‌تواند در مواقعی كه دید محدود است، مسیر حركت هواپیما را در پیش روی آن نشان دهد. روی هم رفته این كه این هواپیما انتخاب بی‌نقصی برای هر كسی است كه می‌خواهد با تجمل و در عین حال ایمنی پرواز نموده و البته توان پرداخت هزینه‌ی سنگین آن را داشته باشد.

گلف استریم جی 550

2. بوئینگ 747
ممكن است نخستین سوال شما این باشد كه یك بوئینگ 747 (Boeing 747) چگونه در این فهرست گنجانده شده و مهمتر این كه چگونه در رتبه‌ی دوم آن جا گرفته است؟ این هواپیما در همه‌جای دنیا به عنوان یك هواپیمای مسافربری شناخته شده است. ولی باید بدانید كه نمونه‌ای از بوئینگ 747 هست كه با سایر نمونه‌های مشابه خود متفاوت است. یكی از سرمایه‌گذاران حوزه ی مسكن به نام جوزف لو بیش از 150 میلیون دلار برای یك نمونه‌ی آن كه تغییراتی مطابق خواسته‌ی وی در آن داده شده بود پرداخت كرد. این 747 بخصوص دارای بدنه‌ای بزرگتر و فضای داخلی بیشتری است. به سفارش آقای لو دیواره‌های داخلی این هواپیما به شیوه‌ی مورد پسند او تزئین و امكانات رفاهی مختلفی در آن تعبیه شده بود. از جمله‌ی این موارد می‌توان به اتاق‌های خواب و نشیمن، دفتر كار، و حتی مركز تفریح و سرگرمی (بله در یك هواپیما) اشاره نمود. شما ممكن است در طول زندگی خود چندباری سوار بوئینگ 747 شده باشید ولی بی شك هیچ یك از آن‌ها قابل مقایسه با این هواپیمای مجلل و با شكوه نبوده اند.

بوئینگ 747

1. ایرباس ای 380
چند سالی است كه ایرباس ای 380 (Airbus A380) در خطوط هوایی مسافربری در حال ارائه‌ی خدمت است ولی یك سرمایه گذار سعودی به نام شاهزاده ولید بن طلال اخیرا مبلغ 300 میلیون دلار بابت خرید یك نسخه‌ی دستكاری شده‌ی آن پرداخته است. این معامله هم‌ اكنون گرانقیمت‌ ترین خرید هواپیماست كه تاكنون در دنیا انجام شده (و در فهرست ركوردها ثبت گردیده) است. این هواپیمای ایرباس 380 نه تنها گران‌ قیمت‌ ترین هواپیمای شخصی بلكه بزرگترین آن‌هاست. این هواپیما داری دو طبقه بوده و فضای داخلی بسیار فراوانی دارد. سوئیت‌های شخصی و مركز تفریحات از جمله‌ی این امكانات است. در نظر داشته باشید كه این هواپیما در حالت معمول خود برای حمل بیش از 500 مسافر طراحی شده است. یكی دیگر از ویژگی‌های شگفت‌انگیز این هواپیما این است كه با وجود آن كه این هواپیما گران‌ قیمت‌ ترین و بزرگترین شی‌ء پرنده در آسمان است، بسیار به صرفه نیز بوده و حداقل انتشار گازهای گلخانه‌ای را در جهان منتشر می‌كند.

ایرباس ای 380


مشاهده اسلایدی تصاویر
ایرباس ای 380 بوئینگ 747 گلف استریم جی 550 بوئینگ بیزینس جت 3 بمباردیر گلوبال 7000 ایرباس ای 319 گلف استریم جی 650 بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای امبرائر لگیسی 650 فالكن داساولت 900 جت‌ شخصی
 
امیران پرواز آرسام
طراحی وب سایت حرفه ای
امیران پرواز آرسام
0

امیران پرواز آرسام

شرکت خدمات مسافرت هوایی افلاک پرواز
5

شرکت خدمات مسافرت هوایی افلاک پرواز

فرست کلاس
1

فرست کلاس

مسافرت هوایی و جهانگردی پرسپولیس
1

مسافرت هوایی و جهانگردی پرسپولیس

آژانس مسافرتی مانلی پرواز
2

آژانس مسافرتی مانلی پرواز

تصاویر بیشتر
ایرباس ای 380

ایرباس ای 380

بوئینگ 747

بوئینگ 747

گلف استریم جی 550

گلف استریم جی 550

بوئینگ بیزینس جت 3

بوئینگ بیزینس جت 3

بمباردیر گلوبال 7000

بمباردیر گلوبال 7000

ایرباس ای 319

ایرباس ای 319

گلف استریم جی 650

گلف استریم جی 650

بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای

بوئینگ بیزینس جت 2 ای كا ای

امبرائر لگیسی 650

امبرائر لگیسی 650

فالكن داساولت 900

فالكن داساولت 900

جت‌ شخصی

جت‌ شخصی

محبوب کنید: 0   به اشتراک بگذارید: Share on Facebook   Share on Twitter   Share on Google+   Share on Telegram

تگ ها:   جت‌ شخصی   |  هواپیما   |  هواپیمای شخصی   |  جت‌

تاریخ ثبت ثبت: 1395/04/11
بازدید بازدید: 1877
مرجع مرجع: ایران لوکس

مطالب مرتبط با خدمات مسافرتی

بهترین هتل آمریکا معرفی شد
0

بهترین هتل آمریکا معرفی شد

بندر گوا شهری در حاشیه جنوب غربی هندوستان
0

بندر گوا شهری در حاشیه جنوب غربی هندوستان

شعبه جدید هتل گرند حیات در ریو
0

شعبه جدید هتل گرند حیات در ریو

سفر به ایبیزا جزیره ای در اسپانیا پیشنهادی که نمی توانید رد کنید!
0

سفر به ایبیزا جزیره ای در اسپانیا پیشنهادی که نمی توانید رد کنید!

جزیره آتشفشانی بالی بهشت زمینی پروردگار
0

جزیره آتشفشانی بالی بهشت زمینی پروردگار

پربازدیدترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۶
0

پربازدیدترین شهرهای جهان در سال ۲۰۱۶

هتل ریتز پاریس در آتش
0

هتل ریتز پاریس در آتش

نگاهی به جزیره خصوصی مجومبه در موزامبیک
0

نگاهی به جزیره خصوصی مجومبه در موزامبیک

طراحی کشتی های تفریحی لوکس در آینده
0

طراحی کشتی های تفریحی لوکس در آینده

لاکچری ترین مکان های دنیا برای ماه عسل
0

لاکچری ترین مکان های دنیا برای ماه عسل

تاج‌ محل پرآوازه‌ ترین بناهای جهان
0

تاج‌ محل پرآوازه‌ ترین بناهای جهان

نیویورک ابر شهر رویایی
3

نیویورک ابر شهر رویایی

بزرگترین هتل ایران هتل اسپیناس پالاس افتتاح شد
1

بزرگترین هتل ایران هتل اسپیناس پالاس افتتاح شد

خیابان شانزلیزه پاریس، خرید در کنار بزرگان
0

خیابان شانزلیزه پاریس، خرید در کنار بزرگان

خیابان وال استریت نیویورک
0

خیابان وال استریت نیویورک

سنگاپور بهترین کشور برای مهاجران
0

سنگاپور بهترین کشور برای مهاجران

کانکون جزیره قرن 21
0

کانکون جزیره قرن 21

قله اورست بلندترین کوه زمین
0

قله اورست بلندترین کوه زمین

محله ناتینگ هیل در لندن
0

محله ناتینگ هیل در لندن

توکیو بزرگ ترین شهر دنیا
0

توکیو بزرگ ترین شهر دنیا

© Copyright 2015-2018 loginbrands.com - All Rights Reserved - Design & Develop by: LOGINBRANDS